Potrzebujesz towaru na już? Twoje zamówienie wyślemy w ciągu jednego dnia roboczego 📦

Folia fundamentowa - do czego służy? Różnice między folią 500g/m² i 400g/m²

Folia fundamentowa - do czego służy? Różnice między folią 500g/m² i 400g/m²

, stworzony przez Oliwia Sajnaj, 2 minut czytania

Folia fundamentowa: Kluczowy element budowy i ochrony struktury

Budowa domu to proces pełen wyzwań i decyzji, które mają istotny wpływ na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Jednym z kluczowych elementów, który często pozostaje niezauważony, ale odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu fundamentów w dobrej kondycji, jest folia fundamentowa. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu niepozornemu materiałowi, zwracając szczególną uwagę na różnice pomiędzy folią o gramaturze 500g/m² i 400g/m² oraz ich odpowiednie zastosowanie.

 

Czym jest folia fundamentowa?

Folia fundamentowa to materiał stosowany do izolacji i ochrony fundamentów budynku przed wilgocią oraz innymi czynnikami zewnętrznymi tj. uszkodzenia mechaniczne. szkodliwe działanie szkodników, korzeni drzew i krzewów. Montowana jest na zewnętrznej powierzchni fundamentów, tworząc barierę, która zapobiega przedostawaniu się wody do środka konstrukcji. Jest to szczególnie istotne w przypadku budynków zlokalizowanych w obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych lub narażonych na częste opady deszczu. Stosowana w obszarach tarasów, balkonów zapobiega przedostawaniu się wilgoci do warstwy betonu, wyrównuje ciśnienie hydrostatyczne i stanowi warstwę drenażową odprowadzającą wodę przeciekającą z podłogi lub żwiru do rur odwadniających.

Różnice między folią o gramaturze 500g/m² i 400g/m²

  1. Grubość i wytrzymałość: Pierwszą różnicą między folią o gramaturze 500g/m² i 400g/m² jest ich grubość i wytrzymałość. Folie o wyższej gramaturze są zwykle grubsze i bardziej wytrzymałe, co sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych.

  2. Stopień izolacji: Wraz z większą gramaturą, zazwyczaj rośnie także efektywność izolacji przed wilgocią. Folia o gramaturze 500g/m² może zapewnić nieco lepszą ochronę przed wilgocią w porównaniu do folii o gramaturze 400g/m², co może być istotne w przypadku budynków zlokalizowanych w obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych.

  3. Zastosowanie: Zarówno folia o gramaturze 500g/m², jak i 400g/m² znajdują swoje zastosowanie w budownictwie. Jednakże, wybór odpowiedniej gramatury powinien być dokonywany z uwzględnieniem konkretnych warunków lokalnych oraz wymagań konstrukcyjnych. W obszarach o ekstremalnych warunkach wilgotnościowych, zalecana jest folia o wyższej gramaturze, aby zapewnić maksymalną ochronę przed wilgocią i przedłużyć trwałość fundamentów.

  4. Długość: Zarówno folia hydroizolacyjna o gramaturze 500g/m², jak i 400g/m² występuje w różnych wysokościach. W zależności od potrzeb oferujemy folię o wysokości 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m w rolkach o długości 20 mb.

Podsumowanie

Folia izolacyjna to niezwykle istotny element każdej budowy, który pełni kluczową rolę w ochronie fundamentów przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi. Wybór odpowiedniej folii, z uwzględnieniem różnic między gramaturami, może mieć istotny wpływ na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla konkretnego przypadku.

Logowanie

Zapomniałeś hasła?

Zarejestruj się
Rejestracja nowego konta

Euro-Box Sp. z o.o Reviews with ekomi-pl.com