Potrzebujesz towaru na już? Twoje zamówienie wyślemy w ciągu jednego dnia roboczego 📦

Zastosowanie zamków krzywkowych w szafkach i skrzynkach

Zastosowanie zamków krzywkowych w szafkach i skrzynkach

, stworzony przez Marta Rutkowska, 2 minut czytania

Zamki krzywkowe a prywatność

Prywatność to podstawa codziennego funkcjonowania. Dotyczy nas zarówno w przestrzeni publicznej, jak i domowej. W ochronie dostępu do danych wirtualnych pomagają nam m.in. hasła czy uwierzytelnianie dwuetapowe. Gdy chcemy uniemożliwić osobom trzecim wejście w posiadanie naszych rzeczy osobistych lub ważnych dokumentów, w zabezpieczeniu świetnie sprawdzą się zamki krzywkowe, zamki kartotekowe, zamki przemysłowe lub, bardziej zaawansowane, zamki szyfrowe.

Miejsca takie jak szkoły czy zakłady pracy, powinny być wyposażone w szafki z zamkami krzywkowymi, pozwalającymi na swobodne pozostawienie rzeczy osobistych w jednym miejscu bez dostępu osób niepożądanych.

Zamki kasetowe do skrzynek na listy to również niezbędny element zabezpieczenia każdej skrzynki pocztowej. Dzięki temu nasza korespondencja nie będzie dostępna dla wszystkich i nie trafi w niepowołane ręce. 

Zamek zamkowi nierówny – czyli jak zmierzyć zamek krzywkowy

Aby dopasować zamek krzywkowy do naszych potrzeb, należy znać kilka kluczowych wartości.

Po pierwsze — długość jego korpusu, a także średnica, którą mierzymy ze spłaszczonej strony oraz z tej wypukłej. Kolejnym istotnym parametrem jest rygiel zamka, potocznie zwany „języczkiem”. Rozróżniamy dwa typy krzywki w zamkach krzywkowychproste oraz przegięte. Jeśli nasz zamek posiada rygiel prosty, należy zmierzyć długość od środka otworu montażowego do jego końca. Aby dobrać rygiel przegięty, wystarczy zmierzyć - jak wyżej - długość oraz przegięcie z pominięciem jednej grubości blachy.

rygle do zamków kasetowych

Zamek z jednym kodem czy z różnym?

Częstym błędem powtarzanym przy zakupie zamków jest wybranie błędnego kodowania. 

Zamki krzywkowe dzielimy na zamki z jednym oraz z różnym kodem. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego.

System jednego kodu oznacza, że każdy zamek posiada ten sam numer klucza i każdy zamek o tym numerze będzie można tym kluczem otworzyć. Czyli wszystkie zamki kupione w systemie jednego kodu będą się między sobą otwierać. Przykład: klucze Euro-Box o numerze 827 otworzą wszystkie zamki Euro-Box z kodem 827.

W systemie różnego kodu zamka każdy zamek ma dwa takie same klucze z indywidualnym numerem. Nie ma możliwości otworzenia innego zamka tym samym kluczem w systemie różnego kodu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się szkołach czy zakładach pracy.

Niektóre zamki z różnym kodem są produkowane w systemie MASTER. Oznacza to, że do takich zamków jest możliwość dokupienia klucza serwisowego tzw. matki, który w przypadku zagubienia zapasowych kluczy, umożliwi otwarcie wszystkich zamków.

chromowane zamki kasetowe

Jeśli jesteś dyrektorem placówki oświaty lub osobą odpowiedzialną za zaopatrzenie — zgłoś się do nas w celu uzyskania indywidualnej ofert na zamki do szafek szkolnych.

Logowanie

Zapomniałeś hasła?

Zarejestruj się
Rejestracja nowego konta

Euro-Box Sp. z o.o Reviews with ekomi-pl.com