Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach EuroBlech 2024 hala 16, stanowisko A04 w Hanowerze 22-25.11.2024r.

Oddział Międzyrzecz - Recykling

Oddział w Międzyrzeczu od 2017 roku zajmuje się Recyklingiem Tworzyw Sztucznych kontynuując działalność firmy ”GUMTEX”, która powstała w 1985 roku. Od samego początku sukcesywnie modernizujemy zakład i wdrażamy nowe technologie.

Wszystkie odbierane przez nas odpady przetwarzane są bezpośrednio w naszym zakładzie, co pozwala nam monitorować każdy etap produkcji. Z odpadów tych otrzymujemy najwyższej jakości przemiał i regranulaty polietylenowe (PE) dostosowane do potrzeb klienta.

Perfekcyjna jakość wykonania, krótki czas realizacji oraz dobre ceny oferowanych towarów i usług sprawiają, że nasza firma jest jedną z najbardziej konkurencyjnych oraz dynamicznie rozwijających się firm w branży.

Polietylen HDPE

Cechuje się wysoką gęstością. Odznacza się dużą odpornością na niskie temperatury oraz działanie soli, kwasów i zasad, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Uzyskany regranulat HDPE używany jest w aplikacjach rozdmuchowych, wytłaczaniu oraz wtrysku.

Polietylen LDPE

Cechuje się niską gęstością. Charakteryzuje się wysokim poziomem elastyczności i łatwością kształtowania. LDPE jest obojętny pod względem chemicznym – nie wpływa na właściwości substancji, z którymi ma kontakt. Regranulaty LDPE znajdują zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach rozdmuchowych.

Proces przetwarzania tworzyw HDPE i LDPE

W zakładzie znajdują się dwie linie do przetwarzania, zakończone wytłaczarką o wydajności 1t/h każda:

  • HDPE (twardy plastik)
  • LDPE (folia)

 

W skład instalacji do przetwarzania odpadów HDPE wchodzą następujące urządzenia: 

  • Sortownia-linia sortownicza (w tym stanowiska do sortowania folii)
  • Kruszarka
  • Myjki dynamiczne
  • Wanna flotacyjna
  • Młyn domielający
  • Zbiornik uśredniający
  • Wytłaczarki
  • Silosy na gotowy produkt

 

Podczas produkcji tworzywo poddawane jest gruntownej selekcji, następnie mielone i myte, z uwzględnieniem odgazowania materiału oraz filtracji. Mycie tworzyw odbywa się w obiegu zamkniętym wody, co zwiększa ekologiczny charakter naszej działalności. Po tych czynnościach materiał poddawany jest regranulacji. Uzyskany w ten sposób surowiec może służyć produkcji zupełnie nowych wyrobów.

Do produkcji regranulatu HDPE używamy głównie materiałów takich jak: chemia gospodarcza miękka, beczki, kanistry, mauzery.

Do produkcji regranulatu LDPE używamy głównie folii rolniczych.

Dysponujemy laboratorium, w którym badamy parametry surowców, półproduktów i gotowych regranulatów. Tworzymy własne receptury przemiałów co pozwala na modyfikację wskaźnika płynięcia MFR.

Logowanie

Zapomniałeś hasła?

Zarejestruj się
Rejestracja nowego konta

Euro-Box Sp. z o.o Reviews with ekomi-pl.com